Darmowe parkowanie przy szpitalach?

Zmiany w systemie płatnego parkowania w Tarnowie? Prezydent Roman Ciepiela chce zwolnienia kierowców z opłaty za pierwszą godzinę postoju na parkingu nieopodal Szpitala im. E. Szczeklika i Zespołu Przychodni Specjalistycznych. Z prośbą o wprowadzenie takich samych zasad przy szpitalu wojewódzkim zwrócił się do dyrektor Anny Czech.

Podczas najbliższej sesji radni Rady Miejskiej będą głosowali nad propozycjami zmian w systemie parkowania. Obejmują one m.in zniesienie opłat parkingowych w soboty i skrócenie okresu płatnego parkowania.

- W ostatnich dniach zaproponowałem jeszcze jedną zmianę. Uważam, że należy zwolnić z opłaty za parkowanie pierwszą godzinę pod szpitalem im E. Szczeklika i Zespołem Przychodni Specjalistycznych. Ludzie często przyjeżdżają tylko po to, aby się zarejestrować lub odwiedzić bliskich po to, aby zarejestrować się w przychodni czy odwiedzić bliskich w szpitalu - argumentował prezydent.

Prezydent wystosował również apel do Anny Czech, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza. Proponuje w nim, aby dyrektor szpitala wprowadziła podobne zasady na podległych jej parkingach. Inicjtywa zakłada, że pierwsza godzina postoju w dni powszednie byłaby darmowa, a weekendy byłyby wolne od opłat. - Myślę, że odpowiedź będzie pozytywna, przecież to inicjatywa podejmowana dla dobra pacjentów - mówił prezydent.

Ta regulacja może także prowadzić do rozwiązania problemów z parkowaniem wzdłuż ruchliwej ulicy Lwowskiej.

tim

źródło: Urząd Miasta Tarnowa

comments powered by Disqus

Ostatnio na Forum